У Бачкој Паланци представљен зборник научних радова Епархија бачка у осмовековној историји Српске Православне Цркве

У понедељак,  4. јула 2022. године, у порти Светојовановског храма у Бачкој Паланци, у оквиру духовних свечаности Од Видовдана до Ивањдана, представљен је зборник научних радова под називом Епархија бачка у осмовековној историји Српске Православне Цркве. Зборник радова је настао као плод научног скупа одржаног поводом великог јубилеја Српске Православне Цркве – осам векова аутокефалности, 2. и 3. новембра 2019. године у Бачкој Паланци, у организацији Епархије бачке, Црквене општине бачкопаланачке и Центра за историјска истраживања при Филозофском факултету Универзитета у Новом Саду. О зборнику су говорили протојереј Стевица Илић, aрхијерејски намесник бачкопаланачки, и историчари професор др Светозар Бошков и др Предраг Вајагић.