Навечерје Видовдана у Светониколајевском храму у Каћу

У навечерје празника Светог великомученика кнеза Лазара, у понедељак, 14/27. јуна 2022. године, празнично бденије у Светониколајевском храму у Каћу служио је протојереј Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други, уз саслужење протојерејâ Александра Брашанца и Марка Ђурића, парохa каћких. По отпусту, прота Бранислав је поучио верни народ о празнику Видовдану, а потом je прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја којом се протојереј Марко Ђурић, досадашњи парох Светониколајевског храма у Каћу, премешта и поставља за привременог пароха новоформиране друге парохије при храму Светих цара Константина и царице Јелене у Новом Саду. Прота Бранислав је пожелео оцу Марку даљи плодоносан рад на Њиви Господњој. Сабраном народу се бираним речима обратио и протојереј Марко Ђурић. На крају се свештенству и верном народу обратио и протојереј Александар Брашанац, настојатељ храма, који је захвалио оцу Марку на досадашњој заједничкој служби.