Видовдански дани у Сенти

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, Управа српске православне парохије сенћанске у Сенти,  од 14. до 28. јуна 2022. године, организује десете Видовданске дане.

О значају празника Видовдана и о програмском садржају овогодишње манифестације Видовдански дани, на таласима Радио-Славословља у Суботици, говорио је презвитер Далибор Зарић, парох сенћански.

Уочи Видовдана бденије почиње у 17 часова, а на дан празника света Литургија у 9 часова.

У оквиру Видовданских дана, у просторијама Старе српске школе у Сенти, биће одржана следећа предавања, представе и концерти:

Уторак, 14. јун, у 19 часова:

Предавање „Значај светитељâ – угодника Божјих, као образац врлинског животаˮ, које ће одржати презвитер Ђорђе Цвијановић, парох бајшански;

Субота, 18. јун, у 18 часова:

Концерт хора Алмашког храма из Новог Сада;

Недеља, 26. јун, у 18 часова:

Луткарска представа за децу и омладину „Снага пријатељстваˮ у извођењу Луткарског студија „Ђиђиноˮ из Новог Сада;

Уторак, 28. јун, у 18 часова:

Концерт изворне музике певачке групе Културно-уметничког друштва „Новак Радонићˮ из Мола.