Поклоничко путовање верникâ из Младенова

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у суботу, 14. маја 2022. године, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, верници из Младенова посетили су манастире Тумане и Нимник у Епархији браничевској. Вођа пута био је презвитер Петар Николић, парох младеновљански.

Прво одредиште поклоникâ био је манастир Тумане, где су се после завршене свете Литургије поклонили моштима преподобних и богоносних отаца Зосима и Јакова и присуствовали молитви за здравље. После молитве већина верникâ је обишла и пећину у којој се подвизавао свети Зосим. Следеће поклоничко одредиште је био манастир Нимник, где их је дочекао сабрат поменутог манастира, јеромонах Порфирије, који је потом прочитао и молитве за здравље.

Благодарећи Васкрслом Господу нашем, верници су се духовно оснажени и укрепљени вратили својим домовима у вечерњим часовима, изразивши жељу да у блиској будућности поново походе наше светиње.

[carousel_slide id=’48426′]