Најава: „Светођурђевски дани 2022. годинеˮ у Сомбору

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у Сомбору ће, од 6. до 11. маја 2022. године, бити одржана манифестација „Светођурђевски дани 2022. годинеˮ.

Програм Светођурђевских дана

У петак, 6. маја, у 9 часова, света Литургија у храму Светог великомученика Георгија – слава храма.

У суботу, 7. маја, у 19 часова, у Градској кући, професор др Растко Јовић, професор Православног богословског факултета Универзитета у Београду, одржаће предавање на тему „Значај Васкрсења у нашем животуˮ.

У недељу, 8. маја, у 19 часова, у Градској кући, Александра Нинковић Ташић, публициста, председник Образовно-истраживачког друштва „Михајло Пупинˮ, одржаће предавање на тему „Пупинова реформација духаˮ.

У понедељак, 9. маја, у 19 часова, у Градској кући, Милан Степановић, завичајни историчар и публициста, одржаће предавање на тему „Двеста педесет година од рођења Сомборца Јована Савића (Ивана Југовића)ˮ.

У уторак, 10. маја, у 19 часова, у Градској кући, биће представљен зборник радова Епархија бачка у осмовековној историји Српске Православне Цркве. Зборник ће представити др Светозар Бошков, професор на Одсеку за историју Филозофског факултета у Новом Саду, др Предраг М. Вајагић, наставник историје, протонамесник Стевица Илић, архијерејски намесник бачкопаланачки, и др Саша Марковић, декан Педагошког факултета у Сомбору.

У среду, 11. маја, у 19 часова, у Дечјем одељењу Градске библиотеке „Карло Бијелицкиˮ, биће одржана изложба дечјих ликовних радова поводом осамсто година од настанка фреске Бели анђео. Учествују студенти Педагошког факултета из Сомбора и Православни музички састав „Бедемˮ из Сомбора.

Одржавање манифестације су помогли Град Сомбор и Министарство правде Републике Србије.