Прослава празника Цвети у Футогу

На дан празновања свечаног Уласка Господа Исуса Христа у Јерусалим, 4/17. априла 2022. године, православни хришћани Футога су у великом броју учествовали у светој Литургији коју су служили футошки пароси.

После свете Литургије, футошком храму свечано је предата  копија иконе Пресвете Богородице  Млекопитатељнице, која је живописана у манастиру Хиландару на Светој Гори. Икону су у име својих породица храму даривали господа Симо Медић, Станко Ђорђић и Мишко Балаћ. У име свештенства и верног народа, дародавцима је захвалио протопрезвитер Жељко Тешић, настојатељ храма. Изражавајући захвалност, прота Жељко је нагласио велики значај који има манастир Хиландар, рекавши да ће Футожанима бити велика част и радост да у своме храму имају ову икону, којој ће притицати са великим поштовањем, тражећи заступништво Пресвете Богородице.

[carousel_slide id=’45659′]