У Товаришеву прослављена храмовна слава

Празничним бденијем, светом Литургијом и вечерњим богослужењем, житељи Товаришева прославили су, 7. фебруара текуће године, славу свога храма, посвећеног светом Григорију Богослову. Сабрањем верних на светој Литургији началствовао је протојереј Предраг Милутин, парох бачкопаланачки, уз саслужење презвитера Ђуре Родића, пароха стапарског, и ђакона Бранка Батала, сабрата Светојовановског храма у Бачкој Паланци. Прота Предраг је у својој беседи указао на значај светитеља као узора у нашем животу.

Светој Литургији су присуствовали ученици православног катихизиса из Основне школе „Милета Протићˮ заједно са својим учитељицама. Вечерње богослужење је служио протојереј Стевица Илић, архијерејски намесник бачкопаланачки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. У продужетку вечерњег богослужења освештани су славски дарови, које је принео славски кум Ђорђе Крнајац из Товаришева. Кумство за следећу годину прихватио је Мита Ранисављев из Товаришева.

[carousel_slide id=’42771′]