Гостовање црквеног хора „Свети Јован Крститељˮ у Светониколајевском храму у Сивцу

У недељу османаесту по Педесетници, када света Црква молитвено прославља свете Оце Седмог васељенског сабора, 11/24. октобра 2021. године, свету Литургију у храму Светог оца Николаја служио је презвитер Даниел Кобиљски, надлежни парох, уз саслужење ђаконâ Александра Верића и Бранка Батала. Молитвену радост уприличило је гостовање црквеног хора „Свети Јован Крститељˮ из Бачке Паланке, под руководством Снежане Жујић, професора музике.

После прочитаних јеванђелских зачала отац Даниел је произнео пригодну беседу, поучивши присутне у храму. Поред многобројних верника, светој Литургији су присуствовали и ученици основне школе који похађају верску наставу, предвођени својим вероучитељем Николом Ступаром.

По отпусту, отац Даниел је уручио пригодне поклоне црквеном хору из Бачке Паланке, изразивши захвалност на одзиву и гостовању у парохији сивачкој. После свете Литургије, трудом и љубављу парохијанâ уприличена је трпеза љубави за све присутне.

[carousel_slide id=’37319′]