Припреме за изградњу новог храма у Пригревици

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа бачког др Иринеја, на празник Светих Стефана и Јелене – Јелисавете (Штиљановић), 17. октобра текуће године, у новооформљеној богомољи Светог aпостола и jеванђелиста Марка у Пригревици служена је прва света Литургија. Свету Литургију је служио презвитер Љубиша Човић, војни свештеник и сабрат Светоапостолског храма у Апатину, житељ овдашњи. У овом молитвеном простору, који се налази унутар здања Месне канцеларије у Пригревици,  свештенство и верни народ овога места узносиће, ако Бог дâ,  молитве Богу и Његовим светима до изградње храма посвећеног светој великомученици Марини – Огњеној Марији, чија изградња је у плану. Уздајући се у љубав и помоћ Божју, са чврстом вером да ће наш благоверни народ уградити себе у вечност кроз предстојећи подвиг подизања храма и тако стећи себи и потомцима благослов, али и свим људима добре воље, полазимо радосни на дело Господње.

презвитер Љубиша Човић, војни свештеник

[carousel_slide id=’37011′]