Прослава храмовне славе у Бачу

Верни народ у Бачу започео је прослављање своје храмовне славе, Светог апостола и јеванђелисте Јована Богослова, празничним бденијем које је служио протопрезвитер Славко Протић, парох оџачки, уз саслужење  презвитера Предрага Делића, пароха у Бачу, и презвитера Ненада Вујасина, пароха у Ади.

На дан празника, светом Литургијом началствовао је прототпрезвитер Драган Штевић, парох дероњски, уз саслужење  презвитера Предрага Делића, пароха у Бачу и презвитера Ненада Вујасина, пароха у Ади. Отац Драган је честитајући свим житељима Бача  храмовну славу, након прочитаног јеванђелског зачала, говорио о значају светог Јована Богослова као апостола љубави. После  заамвоне молитве служен је помен оснивачима, свештенослужитељима и парохијанима  храма, а затим је обављено освећење славских дарова.

Вечерње богослужење је служио протопрезвитер Владислав Пајић, архијерејски намесник оџачки, уз саслужење свештеника Епархије бачке.

[carousel_slide id=’36577′]