Најава: Духовне свечаности у Бачкој Паланци „Под покровом Богородицеˮ

Благословом Његовог Високопреосвештенства Епископа бачког др Иринеја, Црквена општина у Бачкој Паланци организује, од 5. до 12. октобра 2021. године, духовне свечаности поводом славе храма Покрова Пресвете Богородице, под називом „Под покровом Богородицеˮ.

Свечаности ће почети у уторак, 5. октобра, у навечерје празника Зачећа светог Јована Крститеља, прославом славе црквеног хора „Свети Јован Крститељˮ, а биће настављене у четвртак, 7. октобра,  када ће бити одржано представљање књиге клиничког психолога др Влајка Пановића под називом Брак, деца, породица. У недељу, 10. октобра, у храму Покрова Пресвете Богородице, после свете Литургије биће одржана изложба радова ликовног конкурса ученикâ бачкопаланачких основних школа на тему „Светињама у походе – манастириˮ, као и избор најуспешнијих радова. Истога дана, протонамесник Игор Игњатов, парох при Световрачевском храму у Футогу, одржаће предавање поводом двестогодишњице од рођења Фјодора М. Достојевског на тему „Религијска мисао Достојевскогˮ. Духовне свечаности ће бити завршене у уторак, 12. октобра, предавањем др Предрага Вајагића на тему „Свети Горазд Чешкиˮ. Предавања ће бити одржана у дворани при Светојовановском храму у Бачкој Паланци, после вечерњег богослужења.