Прослава храмовне славе у Парагама

Празник Рођења Пресвете Богородице мештани Парага су прославили као славу свога светогa храма. Празничним бденијем је началствовао презвитер Слободан Ђурђић, парох силбашки, а eвхаристијским сабрањем  протојереј-ставрофор Радослав Живанов, умировљени свештеник. Проти Радославу су саслуживали  протојереј-ставрофор Драгомир Трифуновић, умировљени свештеник, протојереј-ставрофор Ђорђе Ђурђев, настојатељ Саборног храма у Новом Саду, протојереј Стевица Илић, архијерејски намесник бачкопаланачки, презвитер Томислав Живковић, надлежни парох, и ђакон при Светојовановском храму у Бачкој Паланци, Бранко Батало. Прота Стевица Илић је после прочитаног јеванђељског зачала у беседи нaгласио значај молитвеног заступништва Пресвете Богородице. У продужетку свете Литургије, извршен је трократни  опход и извршен помен уснулима светог храма. Вечерње богослужење  је служио протонамесник Мирослав Тронколовић, парох у Обровцу, уз саслужење тројице свештеника. У продужетку су освештани славски дарови које су принели овогодишњи црквени кумови, Ратко и Мирјана Ђурић из Парага са својом породицом, а кумства за наредну годину се прихватила Станислава Пејак из Парага.

[carousel_slide id=’35920′]