Поклоничко путовање верникâ из Сирига

У суботу, 18. септембра, када наша Црква прославља светог пророка Захарију и праведну Јелисавету, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, верни народ из Сирига, предвођен протојерејем Дојчином Стојановићем, надлежним парохом, ходочастио је светиње Богом спасаване Епархије браничевске, манастире Тумане и Нимник.

У манастиру Туману верници су се поклонили моштима преподобних отаца наших Зосиме и Јакова Новог, те посетили и испосницу светога Зосиме, окрепивши се водом са чудотворног извора.

У манастиру Нимнику су се поклонили моштима свете мученице Николине и били топло угошћени од стране игумана ове свете обитељи, оца Јелисеја.

Духовно оснажени и укрепљени, и са новим сазнањима о светињама нашега народа, верници су се вратили својим домовима, благодарећи Богу за све.

[carousel_slide id=’35733′]