Поклоничко путовање дечјег црквеног хора „Емануилˮ

На дан молитвеног спомена на светога пророка Захарију и праведну Јелисавету, у суботу, 18. септембра, уз свесрдну подршку архијерејског намесника суботичког, протојереја Душана Ђукића, организовано је поклоничко путовање дечјег црквеног хора  „Емануилˮ из Суботице у Сремске Карловце и Светоархангелски манастир у Ковиљу. Деца су у пратњи својих родитеља имала прилику да се поклоне сремскокарловчким светињама, а захваљујући сремскокарловачком свештенику Станку Лакетићу и  г. Сави Стамболићу, врсном зналцу историје Срба, да чују мноштво информација о историјским знаменитостима које се налазе у Сремским Карловцима.

После Сремских Карловаца, хор је посетио Светоархангелски манастир у Ковиљу. Вођа пута је била Исидора Стамболић, диригент, уз свесрдну помоћ протопрезвитера Драгана Стокина, председника хора „Емануилˮ.

[carousel_slide id=’35602′]