Свеноћно бденије у Суботици

Уочи почетка Великогоспојинског поста и празника светих мученика Макавеја, у петак, 31. јула/13. августа 2021. године, у Световазнесенском храму у Суботици служено је свеноћно бденије. Тиме су уједно започели овогодишњи Богородичини дани, који се, благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког г. Иринеја, одржавају десети пут.

Свеноћним бденијем је началствовао презвитер Дарко Ивковић, парох пачирски, уз саслужење протопрезвитера Душана Ђукића, архијерејског намесника суботичког, протопрезвитера Драгана Стокина и презвитера Илије Анђелића, пароха суботичких, презвитера Вељка Васиљева, пароха палићког, и ђакона суботичког Лазара Ђачића. У току бденија служен је чин Малог водоосвећења са изношењем Часног Крста.

У наставку свеноћног бденија, служена је света Литургија којом је началствовао презвитер Вељко Васиљев и на којој се многобројни верни народ Божји причестио Телом и Крвљу Христовом. На свеноћном бденију појали су чланови хора Школе црквеног појања „Свети Јован Дамаскин”, студенти, вероучитељи и појци суботичког Световазнесенског храма.

[carousel_slide id=’33907′]