Најава: „Дани светог свештеномученика Саве Горњокарловачког” у Молу

Благословом Његовог Високопреосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, у Молу, родном месту светог свештеномученика Саве Горњокарловачког, поводом његовог молитвеног празновања, биће одржане свечаности под називом ,,Дани светог свештеномученика Саве Горњокарловачког”, које ће почети у уторак, 13. јула текуће године, предавањем протојереја Дејана Станојева, архијерејског намесника бечејског, на тему: „Деловање Цркве у савременим друштвеним околностима”. Празновање ће употпунити предавање протојереја Бранислава Мркића, архијерејског намесника новосадског другог, у петак, 16. јула, на тему: „Мошти Светога Саве”, потом два концерта хорова (15. и 17. јула), као и наступ Културно-уметничког друштва ,,Новак Радонић” из Мола. Посебна је радост што ће у Светосавски храм у Молу бити донет део моштију Светога Саве, првог Архиепископа и просветитеља српског, који ће бити доступан верницима на целивање и поклоњење у току бденија и литургијског сабрања, 16. и 17. јула.