Поклоничко путовање верника из Чуруга

У организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, у Недељу свих светих, 27. јуна 2021. године, чланови црквеног хора Вазнесење Господње и верници из Чуруга, предвођени својим парохом, протопрезвитером Миланом Ђурићем, поклонили су се светињама Епархије браничевске, манастирима Нимник и Тумане. Својим умилним појањем лепоту литургијске службе у Светоархангелском храму у манастиру Тумане увеличао је црквени хор Вазнесења Господњег из Чуруга, под вођством Леонтине Јанковић. Ходочасници се поклонили светињама и моштима светитеља који се налазе у овим манастирима.

У оба манастира верници су дочекани срдачно, читане су им молитве за здравље, поучени су о историјату и особеностима начина живота манастира.

После поклоњења светињама, верници су се вратили својим домовима духовно оснажени и укрепљени.

[carousel_slide id=’32032′]