Духовне свечаности у Бачкој Паланци „Од Видовдана до Ивањдана”

Благословом Његовог Високопреосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, Црквена општина у Бачкој Паланци, поводом славе Светојовановског храма, организује духовне свечаности под називом Од Видовдана до Ивањдана.

Отварање свечаности биће уприличено на празник Видовдан, у понедељак, 28. јуна 2021. године, поменом добровољцима српске војске из Старе Паланке у Првом светском рату и предавањем историчара др Милоша Ивановића, на тему: „Свети кнез Лазар и косовски мученици”, а затим се настављају у среду, 30. јуна 2021. године, предавањем историчара Бранислава Станковића, на тему:  „Свети Владика Николај, звонар слободе”. У  петак, 2. јула 2021. године, биће одржано предавање протојереја Јована Милановића, ректора Карловачке богословије, на тему: „Свети Јован Претеча, проповедник Речи Божје”. Представљање књиге Последњи дуд  аутора протојереја-ставрофора Николе Антића биће одржано у недељу, 4. јула 2021. године, а у уторак, 6. јула, уочи празника Ивањдана, биће одржана  ђачка радионица ученика православног катихизиса основних школа у плетењу ивањданских венаца.

Свечаности се завршавају на храмовну славу – Ивањдан, када ће се, после вечерњег богослужења, у порти храма одржати получасовни вокално-инструментални наступ културно-уметничког друштва.