Уведен у дужност нови парох у Локу

У Недељу седму по Пасхи, 13. јуна 2021. године, када Црква Христова прославља свете Оце Првог васељенског сабора, литургијску радост у Локу, а потом и молитвено сабрање у Вилову, употпунило је и увођење у дужност новопостављеног пароха, протонамесника Стојана Марића.

Претходно, у петак, 11. јуна, протојереј Миладин Бокорац, архијерејски намесник жабаљски, спровео је одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја и разрешио дужности досадашњег пароха лочког, јереја Даниела Кобиљског, који ће, у складу са потребама црквено-пастирске службе, од сада преузети старање над парохијом и Црквеном општином у Сивцу, у архијерејском намесништву сомборском.

Протонамесник Стојан Марић је, одлуком Епископа бачког, постављен за пароха при Светоилијевском храму у Локу, а до даљег ће опслуживати и парохију при храму Светог краља Стефана Дечанског у Вилову.

[carousel_slide id=’30835′]