Постављен нови парох у Сивцу

У недељу седму по Пасхи, 13. јуна 2021. године, када Црква Христова прославља свете Оце Првог васељенског сабора, литургијску радост у Сивцу употпунило је увођење у дужност новопостављеног пароха, јереја Даниела Кобиљског. Светом Литургијом је началствовао протонамесник Саво Николић, архијерејски намесник сомборски, уз саслужење протојереја-ставрофора Миливоја Мијатова, умировљеног свештеника новосадског, и новоименованог пароха сивачког, јереја Даниела Кобиљског.

Претходно, у петак, 11. јуна, протонамесник Савo Николић, архијерејски намесник сомборски, спровео је одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког др Иринеја и разрешио дужности досадашњег пароха сивачког, протонамесника Стојана Марића, који ће, у складу са потребама црквено-пастирске службе, од сада преузети старање над парохијом и Црквеном општином у Локу и Вилову, у архијерејском намесништву жабаљском.

Јереј Даниел Кобиљски је, одлуком Епископа бачког, постављен за пароха при Светониколајевском храму у Сивцу.

[carousel_slide id=’30925′]