Поклоничко путовање верника из Новог Сада и Темерина у Овчарско-кабларске манастире

Верници из Новог Сада и Темерина предвођени протојерејем-ставрофором Радованом Лазићем, свештеником из Новог Сада, и протојерејем Миленком Поповићем, свештеником из Темерина, на дан када наша света Црква молитвено помиње преподобног Теодора, светог свештеномученика Теодора Вршачког, светог мученика Вукашина,  светог Викентија и свете мученике Сурдуличке, у суботу, 29. маја 2021. године, у организацији Службе за поклоничка путовања  Епархије бачке Светињама у походе походили су Овчарско-кабларске манастире: Ваведење, Преображење и Никоље и поклонили су се светињама и моштима светитеља који се налазе у овим манастирима. После молитвеног обилазка ових светиња, верници из Новог Сада и Темерина вратили су се својим домовима духовно оснажени и обогаћени, осећајући неизмерну благодарност Богу што су имали прилику да се поклоне овим великим светињама наше свете Цркве.

[carousel_slide id=’29928′]