Прослава Суботе праведног Лазара у Новом Саду

Mолитвена прослава Суботе праведнога Лазара у Саборном храму у Новом Саду почела је 11/24. априла 2021. године, служењем празничног јутрења и свете Литургије на којој је началствовао презвитер Никола Дувњак, уз саслужење протођакона Горана Ботошког, а настављена поподне, у 16 часова, чином освећења врбових гранчица и одмах затим свечаном литијом, уз учешће многобројног верног народа Божјег, устаљеним путем од Саборног храма кроз улице: Змај Јовину, Модене, Илије Огњановића, Константина Данила, Игњата Павласа и Дунавску.

Литију свештенства и верног народа Божјег, као и празнично бденије предводио је Његово Преосвештенство Епископ  мохачки господин Исихије. Преосвећеном владици Исихију су саслуживали свештеници Саборног храма и новосадски ђакони.

[carousel_slide id=’26326′]