Уведен у дужност нови парох при Световазнесенском храму у Новом Саду

У суботу, 20. фебруара 2021. године, бденије у Световазнесенском храму у Новом Саду служио је протојереј Миодраг Шипка, архијерејски намесник новосадски први, уз саслужење протојереја-ставрофора Радована Лазића и протојереја Боре Видовића. После бденија, отац Миодраг је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина Иринеја о постављењу протојереја-ставрофора Радована Лазића, досадашњег пароха при Светониколајевском храму у Змајеву, за привременог пароха при храму Вазнесења Господњег у Новом Саду. Спроводећи у дело наведену одлуку Епископа бачког Иринеја, архијерејски намесник новосадски први је позвао сабране да са љубављу и уважавањем прихвате новопостављеног пароха, а проти Радовану је пожелео много успеха и плодоносног рада на Њиви Господњој. Отац Радован је изразио благодарност Богу, а потом Преосвећеном Владици Иринеју на указаној части и благослову да служи при Световазнесенском храму, уз обећање да ће указану част оправдати преданим служењем. На крају, присутнима у храму се обратио и протојереј-ставрофор Бранко Ћурчин, настојатељ храма, који у име свештеног братства и благоверног народа пожелео добродошлицу оцу Радовану, а протојереју Милану Малинићу, досадашњем пароху Световазнесенског храма и новом пароху Светоуспенског храма, уручио је епитрахиљ и крст као знак љубави, пажње и захвалности на досадашњем плодоносном служењу при храму на Клиси.

[carousel_slide id=’24593′]