У Силбашу прослављен празник Преноса моштију светог Јована Златоуста

У уторак, 27. јануара/9. фебруара 2021. године, у Силбашу је свечано прослављен празник Преноса моштију светог Јована Златоуста, коме је посвећен силбашки храм.

Бденијем уочи празника началствовао је протонамесник Никола Темеринац, парох деспотовачки.

На дан празновања храмовне славе, на светој Литургији је началствовао протојереј Стевица Илић, архијерејски намесник бачкопаланачки, а саслуживали су: протојереј Предраг Милутин, парох бачкопаланачки, протонамесник Милорад Мировић, парох при Успенском храму у Новом Саду, јереј Владимир Марков, парох у Каћу, јереј Срђан Вукић, парох у Ловћенцу, и ђакон бачкопаланачки Никола Дувњак. Беседећи по прочитаном јеванђелском зачалу, отац Стевица је поучио присутне о животу светога Јована Златоуста. На крају свете Литургије освештани су славски дарови.

[carousel_slide id=’23943′]