Прослављена храмовна слава у Товаришеву

У недељу, 7. фребруара 2021. године, у Товаришеву је прослављена храмовна и сеоска слава – Свети Григорије Богослов, Архиепископ цариградски. Патрон товаришког храма прослављен је свечаним богослужењима: празничним бденијем уочи славе и светом Литургијом, којом је началствовао протојереј Стевица Илић, архијерејски намесник бачкопаланачки, уз саслужење протојереја Предрага Билића, пароха ветерничког, и ђакона Николе Дувњака. У продужетку Литургије извршен је трократни опход око светог храма и служен је помен уснулим свештенослужитељима, ктиторима и парохијанима товаришког храма. Вечерњим богослужењем, на којем су освештани славски дарови, началствовао је протојереј Александар Лазић, парох у Сомбору.

Овогодишњи кум храмовне славе био је господин Душко Милутин из Суботице са својом породицом, а залог кумства за идућу годину преузео је господин Ђорђе Крнајац из Товаришева.

[carousel_slide id=’23897′]