У Саборном храму у Новом Саду прослављен празник Христовог Рођења

Верни народ Новог Сада, предвођен својим Архијерејем, молитвено је прославио празник Рођења Господа Исуса Христа – Божић.

Прослављање је отпочело Великим повечерјем и Јутрењем празника Божића, које су служили протопрезвитер-ставрофор Стојан Билић и протонамесник Горан Димић.

На светој архијерејској Литургији началствовао је Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки господин Иринеј, уз саслужење Његовог Преосвештенства Епископа мохачког господина Исихијa и братства Саборног храма.

Божићну посланицу Српске Православне Цркве, упућену свештенству, монаштву и свима синовима и кћерима наше свете Цркве, прочитао је протојереј-ставрофор Стојан Билић, сабрат Светогеоргијевског храма у Новом Саду.

Божићна посланица Српске Православне Цркве

Литургији су присуствовали господин Милош Вучевић, градоначелник Новог Сада, као и госпођа Јелена Мирковић Радомировић, председник Скупштине Новог Сада.

По завршетку Литургије, владика Иринеј је честитао присутнима празник Христовог Рођења. „Нека Бог дâ да то буде путоказ и садржај нашега живота у бољим приликама него што су биле овогодишње“, поручио је Епископ бачки Иринеј.

[carousel_slide id=’22249′]