Прослава Божића у Епархији бачкој

Нови Сад – Верни народ Новог Сада, предвођен својим Архијерејем, молитвено је прославио празник Рођења Господа Исуса Христа – Божић.

Прослављање је отпочело Великим повечерјем и Јутрењем празника Божића, које су служили протопрезвитер-ставрофор Стојан Билић и протонамесник Горан Димић.

На светој архијерејској Литургији началствовао је Његово Преосвештенство Епископ новосадски и бачки господин Иринеј, уз саслужење Његовог Преосвештенства Епископа мохачког господина Исихијa и братства Саборног храма.

Божићну посланицу Српске Православне Цркве, упућену свештенству, монаштву и свима синовима и кћерима наше свете Цркве, прочитао је протојереј-ставрофор Стојан Билић, сабрат Светогеоргијевског храма у Новом Саду.

Божићна посланица Српске Православне Цркве

Литургији су присуствовали господин Милош Вучевић, градоначелник Новог Сада, као и госпођа Јелена Мирковић Радомировић, председник Скупштине Новог Сада.

По завршетку Литургије, владика Иринеј је честитао присутнима празник Христовог Рођења. „Нека Бог дâ да то буде путоказ и садржај нашега живота у бољим приликама него што су биле овогодишње“, поручио је Епископ бачки Иринеј.

[carousel_slide id=’22249′]

Бачка Паланка – Радосни празник Рођења Богомладенца Господа Исуса Христа, и ове године, у Бачкој Паланци је прослављен свечаним богослужењима: празничним поноћним јутрењем и светом Литургијом у храмовима Рођења светога Јована Крститеља и Покрова Пресвете Богородице.

Божићном светом Литургијом у Светојовановском храму је началствовао протојереј Стевица Илић, уз саслужење протојереја-ставрофора Радослава Живанова, умировљеног свештеника, и ђакона Николе Дувњака. На светој Литургији је певао црквени хор Свети Јован Крститељ, којим је дириговала професор Снежана Жујић.

У храму Покрова Пресвете Богородице евхаристијским сабрањем је началствовао презвитер Радован Маљковић, а саслуживо је протонамесник Новица Ракић.

[carousel_slide id=’22382′]

Суботица – Празник Христовог Рождества радосно и молитвено је прослављен у Световазнесењском храму у Суботици.

У предвечерје Божића Велико повечерје са јутрењем је служио презвитер Илија Анђелић, уз саслужење протопрезвитера Душана Ђукића, архијерејског намесника суботичког, и ђакона Лазара Ђачића. Светом Литургијом началствовао је протопрезвитер Душан Ђукић, архијерејски намесник суботички, уз саслужење братства и ђаконства овога светога храма.

Божићну посланицу Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве прочитао је протопрезвитер отац Душан, после чега је, у име братства храма,  верном народу пожелео срећан празник, мир Божји, уз витлејемски поздрав –  Христос се роди!

Литургији су присуствовали фра Зденко Грубер, гвардијан суботичког Фрањевачког самостана, и часни брат Еуген Ђено. Литургијску радост својим појањем увеличали су и чланови црквеног хора Свети Роман Мелод, под вођством проф. Драгане Николић.

[carousel_slide id=’22398′]