Слава Школе за основно и средње образовање „Милан Петровић”

Школа за основно и средње образовање Милан Петровић из Новог Сада свечано је прославила славу у недељу, 13. децембра 2020. године – спомен на светог апостола Андреја Првозваног.

Колач и кољиво благосиљани су у новосадском Светосавском храму, где је свечарима славу честитао протопрезвитер Бранислав Мркић, настојатељ храма на Бистрици. Свечаном чину у Светосавском храму присуствовала је директорица школе, госпођа Виолета Страхињевић.

Како је наведено на званичном сајту школе, мисија наведене образовне установе је континуирана едукација и рехабилитација деце са сметњама у развоју и особа са инвалидитетом од рођења до укључивања у друштвену заједницу. Године 1958. основана је Самостална помоћна школа, која је 1960. године добила име Специјална школа Др Милан Петровић.

У доленаведеном видео-запису доступан је филм у оквиру којег је представљена Школа за основно и средње образовање Милан Петровић и приказано је како је прослављено протеклих десет слава наведене образовне установе.

[carousel_slide id=’21540′]