Освећени крстови за храм Светога Нектарија Егинског у Суботици

У 27. недељу по Педесетници, када молитвено прослављамо светог апостола Андреја Првозваног, 30. новембра/13. децембра 2020. године, у храму Светога Нектарија Егинског у Суботици свету Литургију служио је протопрезвитер Миодраг Шипка, свештеник при Светоуспенском храму у Новом Саду, уз саслужење протопрезвитера Душана Ђукића, архијерејског намесника суботичког. По завршетку Литургије, а по благослову Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, отац Миодраг је освештао крстове за куполу и звоник храма. Крстови су дар породице господина Стевана Ардалића из Суботице.

Радови на храму Светога Нектарија у Суботици теку планираном динамиком и у току је постављање бакарног лима на кров храма.

[carousel_slide id=’21518′]