Освећење Часних Крстова у Молу

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког др Иринеја, извршени су радови на санацији кровног покривача храма Светог Саве, као и радови на обнови крова Светосавског дома у Молу. Протојереј Дејан Станојев, архијерејски намесник бечејски, началствовао је на светој Литургији у Светосавском храму у Молу, у недељу,  6. децембра 2020. године. После свете Литургије, отац Дејан је извршио чин освећења Часног Крста за олтарску апсиду храма и Часног Крста који ће красити Светосавски дом. Такође, отац Дејан је осветио и обновљени Крст у порти и Крст на платоу испред храма. Пароси молски, отац Србољуб Срдић и отац Милорад Мишков, изразили су благодарност Троједином Богу, Његовом Преосвештенству Епископу бачком др Иринеју на благослову, а оцу Дејану Станојеву на надахнутим речима поуке.

[carousel_slide id=’21425′]