Подељено првих 50 оброка у Народној кухињи Епархије бачке

Благословом Епископа бачког др Иринеја, у светлости празника Светог великомученика Димитрија Солунског и Светог мученика Нестора, у понедељак, 9. новембра 2020. године, подељено је првих педесет куваних оброка корисницима Народне кухиње Епархије бачке. Непокретним корисницима Народне кухиње оброци су однесени на њихове адресе.

Радним данима, у просторијама Народне кухиње (поред храма Вазнесења Господњег на Клиси), биће подељен један кувани оброк за 50 особа, док ће се корисницима Народне кухиње сваког петка, поред топлог оброка, делити и суви оброк за викенд.

Сви они који живе у Новом Саду треба да се обрате свештенику у најближој православној цркви и да се, на тај начин, информишу о детаљима пријављивања за коришћење услугâ Народне кухиње.

Ова добротворна делатност је започета као израз љубави и бриге Цркве према човеку у Епархији бачкој.

Рачун за уплату прилога  кликните ОВДЕ.

Гост Радија: отац Лазар Мајсторовић о Народној кухињи Епархије бачке

Освећење Народне кухиње под окриљем Епархије бачке