Слава хора Светосавског храма

У недељу 14. по Педесетници, 31. августа/13. септембра 2020. године, када наша света Црква молитвено прославља Сабор српских Светитеља, чланови хора при Светосавском храму у Новом Саду, предвођени диригентом госпођицом Маријом Боројевић, принели су славске дарове благодарности српским светитељима чији празник хор прославља као своју славу. Литургијским сабрањем началствовао је презвитер Миладин Божиловић, уз саслужење храмовног братства. Славске дарове осветио је старешина храма, протојереј Бранислав Мркић, који се потом са речима захвалности обратио свим члановима хора који, својом љубављу и благољепијем, употпуњују сва богослужења у овом велелепном храму, са жељом да још много година на тај начин својим појањем сведоче љубав и веру у Христа Господа.

[carousel_slide id=’17432′]