Увођење у дужност новог пароха у Кули

У навечерје молитвеног празновања Светих мученика Фотија, Аниките и других са њима пострадалих, 11/24. августа 2020. године, вечерњим богослужењем у храму Светога апостола и евангелиста Марка у Кули началствовао је протонамесник Саво Николић, архијерејски намесник сомборски, уз саслужење ђакона Петра Николића.

После отпуста, отац Саво је прочитао одлуку Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја од 18. августа 2020. године, којом се за новог пароха кулског поставља презвитер Перо Анђелић, досадашњи парох пачирски. Протонамесник Борислав Тошић пожелео је добродошлицу оцу Пери Анђелићу, а свако добро и благослов од Господа досадашњем сабрату храма, протопрезвитеру Владиславу Пајићу, који је, по потреби службе, постављен за пароха у Оџацима. Заблагодаривши Господу, отац Перо је захвалио нашем владици Иринеју на благослову, указаној части и на поверењу, а сабраном народу на топлој добродошлици.

[carousel_slide id=’16788′]