Храмовна слава у Госпођинцима

Прослава престоног празника храма Преноса моштију светог архиђакона Стефана је почела бденијем, 14. августа, на којем је началствовао протојереј-ставрофор Славко М. Пајовић, надлежни парох. Светом Литургијом на дан празника началствовао је протонамесник Горан Димић, парох при Саборном храму у Новом Саду, а саслуживали су протојереји-ставрофори Славко М. Пајовић и Милан Остојић, умировљени парох, јереј Данијел Кобиљски, парох лочко-виловски, јереј Живко Рајиновић, парох горњоковиљски, и ђакон Никола Дувњак из Бачке Паланке. Истог дана, служено је вечерње са обредом благосиљања славских дарова. Учествовали су, поред надлежног пароха, протојереј-ставрофор Стојан Билић, парох при Саборном храму у Новом Саду, протојереј Предраг Билић, парох из Ветерника, отац Милан Ђурић, парох из Жабља, отац Алексеј Блануша, парох из Равног села, и отац Петар Ђукић, парох из Ђурђева. Овогодишњи кум био је г. Милан Ђурђевић са породицом, а за идућу годину за кумство се јавио г. Родољуб Јошић са својом породицом из Госпођинаца.

[carousel_slide id=’16638′]