Прослава Светога свештеномученика Саве у Молу

Свети свештеномученик Сава Горњокарловачки богослужбено је прослављен у Молу, свом родном месту.

Празновање је почело 16. јула 2020. године, служењем бденија. После празничног бденија, житељи Мола и околних места имали су прилику да присуствују програму Културно-уметничког друштва Новак Радонић и концерту хора Свети Сава Горњокарловачки.
Иако је првобитно планирано да програм буде одржан у Дому културе у Молу, због новонастале ситуације и мера Владе Републике Србије, свечаности су одржане под сводовима храма.

На сам дан празновања Светога Саве Горњокарловачког, литургијским сабрањем началствовао је протојереј Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Прослава је завршена благосиљањем кољива и резањем колача, које су принели Богу и свом патрону, Светоме Сави Горњокарловачком, чланови хора при храму у Молу.

[carousel_slide id=’15940′]