У сусрет прослави Петровдана

Данас празнујемо највећа два јунака у роду људском. Два највећа јунака који су се борили и победили – кога? Смрт. Кога још? Грех. Кога још? Ђавола, пакао. Да, ми славимо данас та два највећа јунака: апостолe Петра и Павла.

Преподобни Јустин Ћелијски, 1974. године, Петровдан у манастиру Ћелијама

Спомен на апостоле Петра и Павла, као престони празник, 29. јуна/12. јула 2020. године, прославиће Алмашка капела у Новом Саду, храмови у Бачком Брестовцу, Руменки, Гајдобри, Пачиру и другим местима Епархије бачке.

Ова слика има празан alt атрибут; име њене датотеке је vinjeta.png

О светим првоврховним апостолима, у емисији У сусрет Празнику, говорио је протопрезвитер Славко Стојисављевић, парох при храму Светих апостола Петра и Павла у Бачком Брестовцу.

Ова слика има празан alt атрибут; име њене датотеке је vinjeta.png

Подсећамо на беседу Његовог Преосвештенства Епископа новосадског и бачког г. Иринеја, изговорену на Петровдан 2011. године, у Саборном храму у Новом Саду.