Саопштење Црквене општине суботичке

Са жалошћу обавештавамо јавност да је 15. јуна 2020. године, у преподневним часовима, за време радног времена црквеноопштинске канцеларије, у просторијама Црквене општине суботичке, нападнут службеник Црквене општине П. К. од стране његовог сина М. К. који му је ножем задао више убода у пределу грудног коша, лица и врата. Брзом реакцијом запослених и свештених лица спречена је већа трагедија.

Наиме, М. К. је дугогодишњи лечени душевни болесник, који је и раније, у кругу породице, имао оваква и слична недела. Именовани је врло брзо ухапшен од стране суботичке полиције, а истрага је току.

Брзом реакцијом полиције и хитне помоћи, повређени П. К. је одвезен у суботичку болницу, где му је указана помоћ и налази се ван животне опасности.

Из канцеларије Црквене општине суботичке