Прослава Марковдана у Локу

У петак, 25. априла/8. маја, на дан празновања светог и славног апостола и јеванђелистa Марка, парохијани Лока прославили су своју заветну славу. На светој Литургији началствовао је протојереј Иван Вачик, парох гардиновачки, а богослужењу је присуствовао јереј Даниел Кобиљски, надлежни парох.

После заамовне молитве извршена је литија са освећењем жита, а потом су, поводом славе Месне заједнице, благосиљани славски колач и кољиво. После отпуста присутне је поздравио прота Иван честитавши им празник, а отац Даниел је захвалио оцу Ивану на љубави и служењу, и истакао значај овога празника за парохију у Локу. После богослужења, у порти је приређено послужење трудом Месне заједнице и Црквене општине.

[carousel_slide id=’12678′]