Епископ мохачки г. Исихије – Васкршњи интервју

Који је духовни значај Празника Христовог Васкрсења? На који начин се у Светоархангелском манастиру у Ковиљу дочекује овај најрадоснији Празник? Одјекује ли истина Васкрсења довољно снажно у нашем времену препуном патњи и страдања? Да ли је можда атмосфера изолације – узрокована пандемијом вируса корона – допринела да хришћани ове године Празник Христовог Васкрсења доживе на један другачији начин? Колико се у заједницама Земља живих свакодневно осећа радост Васкрсења? Могу ли поједини догађаји да поколебају Православну Цркву на путу спасења и да учине да утихне светлост Васкрсења?

О овим темама, о Васкрсу 2020. године, разговарали смо са Његовим Преосвештенством Епископом мохачким г. Исихијем, викаром Епископа бачког.

Христос васкрсе!