Руска емиграција у Србији у 20. веку

Православна Епархија бачка и Одељење за спољне црквене везе Московске Патријаршије организовали су Међународну научну конференцију под насловом „Руска емиграција у Србији у 20. веку“. Конференција је отворена у Матици српској у Новом Саду, 20. децембра 2019. године.

Циљ конференције је да се поводом стогодишњице доласка руских избеглица у Краљевину СХС (1920. године) прикаже живот и рад руских избеглица, њихов допринос нашем друштву, узајамни односи наших народа, а посебно односи Српске Православне Цркве и Заграничне Руске Православне Цркве.

У раду конференције учествују:

• Проф. др Алексеј Тимофејев, Философски факултет Универзитета у Београду
  • Проф. др Владислав Пузовић, Православни богословски факултет Универзитета у Београду
  • Др Милана Живановић, научни сарадник Института за новију историју Србије
  • Др Радован Пилиповић, директор Архива Српске Православне Цркве
  • Др Виктор Иванович Косик, професор Института за славистику Руске академије наука
  • Проф. Андреј Александрович Кострјуков, Православни Свето-Тихоновски хуманитарни универзитет
  • Проф. др Владислав Иванович Голдин, Северни (Арктички) федерални универзитет
  • Господин Алексеј Арсењев, публициста