Отворене духовне вечери у Жабљу

У суботу, 7. децембра 2019. године, у дворани Светосавског дома у Жабљу, др Борис Стојковски одржао је предавање на тему „Српска Православна Црква – осам векова у слици и речи“. Академским и за слушаоце пријемчивим приступом у излагању господин Стојковски је заокупио пажњу свих присутних говорећи о до сада незнаним детаљима из прошлости нашег народа.

Црквена општина у Жабљу већ пету годину за редом организује циклусе предавања у време Божићног поста. Ове године је цео циклус посвећен великом јубилеју – 800 година аутокефалије Српске Православне Цркве. У складу са обележавањем великог јубилеја, у суботу 14. децембра 2019. године, у Светосавском дому у Жабљу биће приказан филм „Студенички Крст Светог Симеона“.