ВЛАДИКА ИСИХИЈЕ У ПОСЕТИ ПРАВОСЛАВНОЈ ОХРИДСКОЈ АРХИЕПИСКОПИЈИ

Празник Светога Јована Златоуста – имендан Његовог Блаженства Архиепископа охридског и Митрополита скопског г. Јована и слава Ставропигијалног манастира Светога Јована Златоуста у Битољу, прослављен је свечано 26. новембра 2019. године.

Његово Преосвештенство Епископ мохачки г. Исихије, викар Епископа бачког г. Иринеја и настојатељ Светоархангелског манастира у Ковиљу, заједно са монашким братством, узео је учешће у свечарском сабрању.

Благољепију богослужења допринело је и молитвено присуство сестринства манастира Светога Стефана из Горњег Жапског, у Епархији врањској.

Владика Исихије је началствовао на свеноћном бденију, а Архиепископ охридски г. Јован служио је свету архијерејску Литургију, уз саслужење епископâ брегалничког Марка, стобијског Давида и мохачког Исихија.

После читања јеванђелске перикопе беседио је Епископ мохачки, док је владика Марко благословио славско кољиво.

Извор: http://www.poa-info.org

[carousel_slide id=’5578′]