У Турији одржана свечана прослава јубилеја Српске Цркве

У Турији је 26. новембра 2019. године свечано обележен јубилеј – осамстота годишњица аутокефалности Српске Православне Цркве.

Свечаним богослужењем у храму Светога оца Николаја началствовао је протојереј-ставрофор Драгомир Трифуновић, док су за певницом појали свештеници бечејског намесништва предвођени протојерејем Дејаном Станојевим, архијерејским намесником бечејским.

У свечаном програму уприличеном у спортској дворани при Основној школи Петар Драпшин у Турији учествовали су: чланови Српског културног центра Вук Стефановић Караџић из Бачке Тополе, хор ученика школе у Турији и Културно-уметничко друштво Бард из Турије. Рецитатори су извели песме: Пред иконом Светога Саве, одломак из Теодулије од Светога владике Николаја, као и песму Свети Сава. Господин Радмило Мулић, новосадски књижар, одржао је предавање о Мирослављевом јеванђељу и представио фототипско издање.

[carousel_slide id=’5553′]