У ВИЛОВУ ОБЕЛЕЖЕН ЈУБИЛЕЈ СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ

Свечана приредба поводом прославе јубилеја 800 година аутокефалности Српске Православне Цркве, одржана је у среду, 20. новембра 2019. године, у дворани Дома културе у Вилову.

Програм су припремили ученици Основне школе Светозар Милетић, уз свесрдну подршку учитељицâ, а под руководством учитељице Светлане Лозанов, која је поздравила присутне госте. Наступиле су три групе Културно-уметничког друштва Ружини цветићи, који су показали своје вешто умеће и део нашег богатог културног наслеђа.

Беседу о значају Светога Саве и о јубилеју наше помесне Православне Цркве произнео је презвитер Даниел Кобиљски, надлежни парох. Свечаности су присуствовали: господин мр Драган Божић, председник Општине Тител, господин Данко Панић, председник Месне заједнице Вилово, представници просветних установа, родитељи и мештани.

[carousel_slide id=’5231′]