У Деспотову представљена монографија „Светојовановска црква“

Монографија под називом „Светојовановска црква у Деспотову“ представљена је 4/17. новембра 2019. године, у сеоској школи Браћа Новаков.

Аутор ове књиге је, сада већ покојни, Владимир Каљевић, уредник је протонамесник Никола Темеринац, надлежни парох, а издавач је Црквена општина Деспотово.

Монографија је објављена поводом обележавања осам векова аутокефалности Српске Православне Цркве. Централна тема монографије је свети храм и његова постојаност кроз локалну историју.

О књизи су говорили: протојереј Бране Миловац, архијерејски намесник бачкопаланачки, г. Мирослав Илић, помоћник покрајинског секретара за културу, мр Владимир Баљ и др Предраг Вајагић.

Уочи представљања монографије, у Светојовановској цркви је служено вечерње богослужење и мали помен Владимиру Каљевићу.

[carousel_slide id=’5109′]