СВЕЧАНА АКАДЕМИЈА У АДИ

Свечана академија поводом прославе осамстоте годишњице аутокефалије Српске Православне Цркве уприличена је 17. новембра 2019. године, у Позоришној дворани општине Ада.

Господин Борис Стојковски, професор Филозофског факултета у Новом Саду, произнео је беседу, а свечаност су увеличали: деца ОШ Чех Карољ која похађају православну веронауку, Дует сестре Сочин из Сенте, г. Милан Вашалић, гајдаш из Кикинде, као и Културно-уметничко друштво Новак Радоњић из Мола.

Протојереј Јован Кезан началствовао је вечерњим богослужењем у Световазнесењском храму у Ади, а саслуживали су свештеници архијерејског намесништва бечејског.

Протојереј Дејан Станојев, архијерејски намесник бечејски, надахнутом беседом поучио је присутне о значају јубилеја, 800 година аутокефалности Српске Православне Цркве.

[carousel_slide id=’5125′]