У Новом Саду састанак свештеника Српске Цркве и управника установа за извршење кривичних санкција

Састанак затворских свештенослужитеља Српске Православне Цркве и управника установа система за извршење кривичних санкција, пети по реду, биће одржан 5. новембра 2019. године, у Новом Саду.

У просторијама Црквене општине новосадске састанку ће присуствовати свештеници Српске Цркве који посећују установе система за извршење кривичних санкција у Републици Србији (29 затворских установа) и управници наведених установа.

Према речима презвитера Глигорија Марковића, координатора за сарадњу Српске Православне Цркве са Управом за извршење кривичних санкција Републике Србије, циљ састанака је унапређење сарадње која је неопходна да би свештеници могли да обављају пастирску службу у установама овог типа.

Редовни састанак је уприличен по благослову Светог Архијерејског Синода Српске Православне Цркве. Претходни састанци одржани су у Београду, Пожаревцу, Ваљеву и у Нишу.