Храмовна слава у Бегечу

У храму Светог апостола и евангелистa Луке у Бегечу, 31. октобра 2019. године,  свечано је прослављена храмовна слава.

Свету Литургију служио је протопрезвитер Бране Миловац, архијерејски намесник бачкопаланачки, а саслуживали су свештеници и ђакони Епархије бачке. Отац Бране је изговорио празничну беседу, поучавајући о апостолској служби и значају славе. Додатну радост чинили су ученици веронауке, који су, са вероучитељем Стојаном Шипком, дошли да молитвено прославе свога заштитника. После отпуста, отац Бране је честитао славу парохијанима Бегеча.

Вечерњим богослужењем началствовао је протонамесник Ђорђе Стојисављевић, војни свештеник. Благосиљани су славски дарови које је припремио кум Лазар Булић са породицом. Отац Ђорђе је одржао кратку беседу и честитао славу.  За ново кумство светом храму јавио се господин Васо Кресовић из Новог Сада.

[carousel_slide id=’4307′]