ЕПИСКОП МОХАЧКИ ПРИСУСТВОВАО СВЕЧАНОЈ АКАДЕМИЈИ У ВУКОВАРУ

Његово Преосвештенство Епископ мохачки г. Исихије присуствовао је, 18. октобра 2019. године, свечаној академији у Саборном храму у Вуковару, у Епархији осечкопољској и барањској.

Академија је уприличена поводом прослављања великог јубилеја – 800 година аутокефалности Српске Православне Цркве. Поред домаћина сабрања – Епископа осечкопољског и барањског г. Херувима, свечаности су присуствовали и Преосвећена господа епископи: врањски Пахомије и ремезијански Стефан. Празнично славље су увеличали и еминентни представници друштвеног и јавног живота заједнице на простору Епархије осечкопољске и барањске.
На почетку академије присутнима се обратио владика Херувим, а потом је изведен пригодан културно-уметнички програм.
Света архијерејска Литургија ће бити служена 19. октобра у Саборном храму у Вуковару, са почетком у 9 часова.

[carousel_slide id=’3445′]