Свечана академија у Чуругу поводом јубилеја 800 година самосталности Српске Православне Цркве

У суботу, 28. септембра 2019. године, у Дому културе у Чуругу, уприличена је свечана академија поводом прослављања великог јубилеја – осам векова од стицања самосталности Српске Православне Цркве (1219-2019).

У програму свечане академије учествовали су: хор Црквене општине чурушке, Певачко друштво Прело и Културно-уметничко друштво Прело из Чуруга. Јеромонах Јеротеј, сабрат Светоархангелског манастира у Ковиљу, говорио је о аутокефалији Српске Православне Цркве и о улози Светога Саве у животу наше помесне Цркве.

Светлана Киселички, наставница историје и вероучитељ Бранислав Живковић, драмским текстом су провели публику кроз историју Српске Православне Цркве. Својим присуством, академију су увеличали: г. Сергеј Запорожац, помоћник председника Општине Жабаљ задужен за културу и јавно
информисање, протопрезвитер Миладин Бокорац, архијерејски намесник жабаљски и Весна Стјепановић, председница Месне заједнице у Чуругу.

[carousel_slide id=’2640′]